Pēdējo reizi atjaunots:

Grāmatu spēļu automāti

Kazino pasaulē ir daudz spēļu automātu, kas ieguva bestselleru statusu, taču ne katrs slots ir tik leģendārs, ka kļuva par vesela žanra pēcteci. Novomatic spēļu automātam – Book of Ra tas izdevās. Spēle nāca klajā 2005. gadā, tas izrādījās tik veiksmīgs, ka daudzi siti spēļu izstrādātāji mēģina izveidot līdzīgu automātu. Nav brīnums, ka ar laiku parādījās vairāki desmiti spēļu ar līdzīgu tematiku, simboliem un noformējumu. Raksturīga iezīme – maģiskā grāmata.

Rādīt vairāk
Grāmatu spēļu automāti

Book of Ra – oriģinālais spēļu automāts un tā attīstība

Tātad, klasiska Book of Ra spēles versija parādījās 2005. gadā ar vienkāršu un visiem ierasti spēles laukuma izkārtojumu un pieticīgu RTP (92.13%). 

Book of Ra pamatā ir senās Ēģiptes tematika, kas apspēlēta noslēpumu, bagātību un piedzīvojumu valstībā. Spēlētāji tiek transportēti uz faraonu un piramīdu zemi, kur viņi uzsāk apslēpto dārgumu meklējumus.

Spēlē ir simboli, kas atgādina ēģiptiešu mitoloģiju, tostarp pati ikoniskākā Ra grāmata, apvienoja sevī gan Scatter, gan arī Wild funkciju.  

Book of Ra pamatmehānika ir vienkārša, taču aizraujoša. Spēle tiek spēlēta uz standarta piecu ruļļu režģa ar līdz pat deviņām izmaksu līnijām. Spēlētāji var pielāgot likmes lielumu un aktīvo izmaksu līniju skaitu pirms katra grieziena. Klasiskā Book of Ra galvenā iezīme ir tās bonusa spēle (10 bezmaksas griezieni), kas tiek aktivizēta, iegūstot trīs vai vairāk Book of Ra simbolus jebkurā vietā uz ruļļiem. Izmaksas Book of Ra klasiskajā versijā tika piešķirtas no kreisās uz labo pusi. Papildus tam, katrs laimests tika papildināts ar “riska” opciju, kurā ir iespēja dubultot savu laimestu vai zaudēt to.

Book of Ra Deluxe – uzlabotā versija 

2008. gadā Novomatic uzlabo spēli un nāk klajā ar Book of Ra Deluxe versiju, kas līdz pat šodienai ir uzskatīta par labāko atkārtoto izlaišanu. Izstrādātājs palielināja izmaksu līniju skaitu no 9 līdz 10, kā arī paaugstināja atdeves procentu līdz 95.1%. 

Book of Ra Deluxe mehānikā bija ievērojamas izmaiņas. Pirms bezmaksas griezienu aktivizēšanas uz ekrāna parādās grāmatas simbols. Animācija apstājas vienā no lapām, parādot simbolu, kas bezmaksas griezienu laikā pildīs expanding wild funkciju. Katru reizi, kad simbols parādās spēļu laukumā, tas izplešas visa ruļļa garumā. Kombinācijas ar to tiek apmaksātas pat tad, ja tās neatrodas uz blakus esošajiem ruļļiem. Turklāt bonusa raunda laikā tiek izmantota funkcija “pay anywhere”, ļaujot laimestu kombinācijām veidoties gan no kreisās puses uz labo, gan no labās uz kreiso pusi, tādējādi paaugstinot iespējas laimēt.

Kopumā video slots tika atkārtoti izlaists vairāk nekā 15 reizes. 

Book of Ra Deluxe 6

Izlaista 2015.gadā, gandrīz visos aspektos Deluxe 6 versija ir iepriekšējo versiju pēctece. Tomēr ir viena interestanta nianse — šis slots ir sešu ruļļu versija, ko papildināja Extra-Bet likme. Book of Ra Deluxe 6 RTP ir norādīts kā 96%, tādējādi tas ir arī neliels uzlabojums  salīdzinājumā ar iepriekšējo versiju. Spēle piedāvā arī iespēju iedarbināt īpašu expanding jeb paplašinošo simbolu, lai gūtu papildu peļņu spēles laikā.

Book of Ra džekpots

Progresīvajam džekpotam iegūstot nozīmīgu lomu iGaming pasaulē, 2017. gadā parādījās Book of Ra piecu ruļļu automāts ar džekpota laimestu.

Book of Ra Jackpot Edition tika izlaista 2017. gada aprīlī kā augsta nepastāvības spēle ar teorētisko 94,26% RTP.  Šajā versijā, Book of Ra ir atgriezies pie pamatiem ar 10 izmaksu līnijām un 5 ruļļiem. Likmju lielums ir pielāgots 0.10 un 20.00 par griezienu, taču palielināta maksimālā izmaksa par katru individuālo griezienu, tādējādi kopumā paaugstinot izmaksu līdz 500*20.00.

Book of Ra Magic un citas jaunās Book of Ra versijas 

Book of Ra Magic tika laists klajā 2018. gadā, un tas ir Book of Ra Deluxe pēctecis visos aspektos. Ar vienu būtisku atšķirību — bonusa spēle ir uzlabota, lai iegūtu dažas papildu priekšrocības. Kamēr atrodaties bezmaksas spēles raundā, varat atkārtoti aktivizēt bonusu, lai iegūtu vēl 10 bezmaksas griezienus, ja vien jūsu ruļļos atkal parādīsies Book of Ra simboli. Šī novatoriskā bonusa mehānika ir apsveicams un interesants veids, kā palielināt potenciālās izmaksas!

Kopumā 2018. gadā sekoja vēl 3 jauni spēļu izlaidumi:

  • Book of Dice,
  • Book of Ra Mystic Fortunes,
  • Book of Ra Bingo.

Pēdējais ir interesants slotu un bingo spēles apvienojums. Dažas no šī interesantā produkta galvenajām iezīmēm ietver līdz pat 11 papildu bumbiņām un līdz 4 bingo kartēm. Visbeidzot – 2019. gadā pasaule iepazina Book of Ra Deluxe 10. 

Book of Ra spēļu mehānika

Grāmatu spēļu mehānika

Book of Ra spēļu mehānika sakņojas vienkāršībā, tomēr piedāvā dziļu aizrautību un potenciālu atlīdzību, kas liek atgriezties atkal un atkal. Neatkarīgi no tā, vai pētāt oriģinālo versiju vai tās dažādās versijas, piemēram, Book of Ra Deluxe vai Book of Ra 6, mehānikas izpratne ir būtiska, lai maksimāli uzlabotu savu spēļu pieredzi. 

Grāmatu spēļu Book of Ra pamatā ir standarta piecu ruļļu un 3 vai vairāku izmaksu līniju iestatījums. Spēlētāji var elastīgi pielāgot savu likmes lielumu un aktīvo izmaksu līniju skaitu pirms katra grieziena. Spēļu automātā galvenais mērķis ir iegūt uzvarošo simbolu kombināciju uz ruļļiem, un lielākas izmaksas tiek piešķirtas par atbilstošu simbolu kombinācijām aktīvajās izmaksu līnijās.  

Bonusa spēle un ‘’pay anywhere’’ funkcija

  • Viena no Book of Ra sērijas galvenajām iezīmēm ir bonusa spēle, kas tiek aktivizēta, iegūstot trīs vai vairāk Book of Ra Scatter simbolus jebkurā vietā uz ruļļiem. Tādējādi tiek atvērts bezmaksas griezienu raunds (standarta versijā 10 bezmaksas griezieni), kurā no esošajiem uz ruļļiem esošajiem simboliem tiek nejauši izvēlēts īpašs paplašinošais simbols. Bezmaksas griezienu laikā ikreiz, kad parādās izvēlētais simbols, tas izplešas, aptverot visu ruļļu, potenciāli radot nozīmīgus laimestus. Lai gan bonusa spēles specifikā var būt atšķirības, piemēram, bezmaksas griezienu skaits vai paplašinošā simbola izvēle, galvenā mehānika joprojām sakņojas simbolu nomaiņas mehānikā. 
  • Book of Ra sērijas spēles atšķir arī to unikālā funkcija “pay anywhere” bonusa kārtas laikā. Attiecīgi Book of Ra spēles ļauj izveidot laimestu kombinācijas gan no kreisās puses uz labo, gan no labās uz kreiso bezmaksas griezienu laikā.  

Līdzības un atšķirības dažādos Book of Ra slotos

Žanram attīstoties, iespējas paplašinājās, un izstrādātāji sāka eksperimentēt ar dažādām konfigurācijām un tēmām. Neskatoties uz atšķirībām, kopīgi elementi joprojām pastāv. Tēmas bieži ir saistītas ar izpēti un piedzīvojumiem, kas norisinās senās pasaulēs vai eksotiskās vietās.

Katra Book of Ra sērijas versija ievieš savus pagriezienus un uzlabojumus galvenajā mehānikā, piedāvājot spēlētājiem jaunu pieredzi, vienlaikus saglabājot iemīļotos elementus, kas padarījuši spēli par klasisku. Piemēram, Book of Ra Deluxe uzlabo oriģināla grafiku un animācijas, vienlaikus ieviešot papildu izmaksas līniju un augstāku maksimālo likmi. Tikmēr Book of Ra 6 ievieš papildu rulli spēlei, paplašinot režģi līdz sešiem ruļļiem un piedāvājot spēlētājiem vēl vairāk iespēju iegūt uzvarošas kombinācijas. Ar katru jauno versiju spēlētājiem ir iespēja izpētīt dažādas klasiskās spēles variācijas.  

TOP 5 grāmatu spēles

Labākās grāmatu spēles

Var redzēt, ka grāmatu tematika aizrāva vairākus spēļu izstrādātājus, jo Book of Ra popularitāte nav samazinājusies. Daudzi izstrādātāji pat nav nomainījuši žanru, atstājot to veltītu Senās Ēģiptes mistikai. Apskatīsim dažus piemērus, kuriem ir vērts pievērst uzmanību un, protams, uzspēlēt.

Book of Dead (Play’N GO)

Book of Dead ir laikam veiksmīgākais grāmatu spēļu automāts, kas sastāda būtisku konkurenci oriģinālam. Iespējams tas ir saistīts ar to, ka tas gandrīz pilnībā kopē Novomatic spēli. Te ir gan grāmatas simbols, gan bezmaksas griezieni, gan arī expanding Wild simbols, kas izplešas pa visu rulli, gan arī galvenais varonis, kas atšķiras vienīgi ar to, ka tām nav cepures galvā. Book of Dead ir labs RTP – 96.21%, augsta dispersija un izmaksa, ja kombināciju veido vismaz divi attiecīgi simboli, nevis trīs, kā tas bieži ir citās spēlēs. Papildus tam, Book of Dead piedāvā to pašu ‘’pay anywhere’’ funkciju. 

Spēļu automāta Book of Dead panākumi ir radījuši virkni turpinājumu un papildinājumu, katrs balstoties uz sākotnējo priekšnoteikumu, vienlaikus ieviešot jaunus elementus un tēmas. Tādi nosaukumi kā Legacy of Dead, Doom of Dead un Amulet of Dead piedāvā jaunus piedzīvojumus un variācijas, papildinot Book of Dead klasiku.

Legacy of Dead (Play’n GO)

Legacy of Dead piedāvā spēlētājiem jaunu skatījumu uz klasisko Ēģiptes piedzīvojumu. 

Tāpat kā Book of Dead, arī Legacy of Dead ir ikoniskais Book simbols – gan kā Scatter, gan kā Wild, kas aktivizē bonusa raundu, kad uz ruļļiem parādās 3+ šo simbolu. Bonusa raunda laikā spēlētāji tiek cienāti ar bezmaksas griezieniem un mums jau pazīstamo “pay anywhere” mehāniķi.

Lai gan Legacy of Dead ir daudz līdzību ar tā priekšgājēju Book of Dead, tas izceļas ar paplašināto simbolu mehāniku, kas piedāvā spēlētājiem iespēju iegūt vēl lielākus laimestus bonusa raunda laikā.

Turklāt Legacy of Dead piedāvā tumšāku un atmosfēriskāku tēmu, iegremdējot spēlētājus noslēpumainā pazemes pasaulē, kas piepildīta ar seniem noslēpumiem un apslēptiem dārgumiem.

Vērts piebilst, ka Legacy of Dead parasti piedāvā Book of Dead līdzīgu RTP, kas svārstās ap 96,21%, ar vidēju vai augstu nepastāvību.

Book of 99 (Relax Gaming)

Relax Gaming izstrādātais spēļu automāts Book of 99 ienes jaunus pavērsienus iemīļotajā grāmatu žanrā. Taču sāksim ar to kopīgajām iezīmēm. 

Book of 99 ir saglabāta grāmatu sērijas galvenā mehānika, kurā ikoniskais grāmatas simbols darbojas gan kā Scatter, gan kā Wild. Spēlētāju mērķis ir iegūt 3+ simbolus, lai aktivizētu bonusa kārtu ar bezmaksas griezieniem un īpašu izvēršamu simbolu. Taču ,lūk, pirmā atšķirība — bonusa kārtu var aktivizēt ne tikai ar 3+ simboliem, bet gan arī savācot 99 monētas spēlē. 

Turpinot ar atšķirībām — Book of 99 pirms katra grieziena nejauši tiek izvēlēts grāmatas simbols, lai tas darbotos kā īpašs aizstājējsimbols, piedāvājot lielākas iespējas izveidot laimestu kombinācijas. Šī novatoriskā funkcija piešķir spēlei papildu aizrautības un neparedzamības slāni, saglabājot spēlētāju iesaistīšanos un vēlmi pēc vairāk. 

Papildus tam, kā norāda nosaukums, Book of 99 var lepoties ar iespaidīgu teorētisko RTP — 99%, padarot to par vienu no vislabāk apmaksātajiem pieejamajiem spēļu automātiem.

Book of Tut Megaways (Pragmatic Play)

Book of Tut Megaways ir megaways mehānikas versija spēlei Book of Tut, ko izstrādājis Pragmatic Play. 

Šajā spēļu automātā spēlētāji sastopas ar pazīstamo grāmatas simbolu, kas darbojas gan kā Scatter, gan kā Wild, lai aktivizētu bonusa kārtu. Trīs vai vairāk grāmatu simbolu iegūšana aktivizē bezmaksas griezienu funkciju, kurā spēlētāji tiek apbalvoti ar īpašu izvēršamu simbolu un unikālo “pay anywhere” funkciju, kas raksturīga grāmatu sērijai. 

Tomēr tas, kas atšķir Book of Tut Megaways, ir Megaways mehānikas pievienošana. Megaways dinamiski pielāgo simbolu skaitu, kas parādās uz katra ruļļa ar katru griezienu, radot tūkstošiem vai pat desmitiem tūkstošu vairāk veidu, kā laimēt.

Book of Tut Megaways parasti piedāvā RTP, kas ir līdzīga citiem grāmatu sērijas nosaukumiem, svārstās no aptuveni 96% līdz 97%, ar vidēju līdz augstu nepastāvību. Tomēr Megaways funkcijas pievienošana rada mainīgumu potenciālajos uzvaru apmēros, padarot katru griezienu par aizraujošu piedzīvojumu.

Book of Cats (BGaming) 

BGaming Book of Cats piedāvā klasiskās grāmatas spēli ar daudzu iemīļoto kaķu tēmu, aicinot spēlētājus piedzīvojumiem bagātā ceļojumā pa senās Ēģiptes noslēpumaino pasauli, kur valda kaķi.

Spēļu automātā Book of Cats spēlētāji, kā allaž, sastaps Scatter un Wild grāmatas simbolus, kas ļauj aktivizēt bonusa raundu ar bezmaksas griezieniem, ja tiek iegūti 3+ vienādi simboli. Līdzīgi kā citi grāmatu sērijas automāti, arī Book of Cats RTP svārstās 96-97% robežās, tāpat tam ir vidēja vai augsta nepastāvība. 

Book of Cats atšķir tās tematiskais pavērsiens ar simboliem un attēliem, kuru centrā ir senajā Ēģiptē tik ļoti cienītie kaķi. Šī nianse piešķir spēlei rotaļīgu elementu, kas patīk gan kaķu mīļotājiem, gan ēģiptiešu mitoloģijas cienītājiem.

Kopsavilkums

Beigu beigās, tas ir gaumes jautājums – kādu tad spēli izvēlēties un vai vispār pievērst uzmanību tieši grāmatu spēļu automātiem. No savas puses varam teikt, ka grāmatu spēles ir tiešām maģiskas – citādi, kā lai paskaidro to faktu, ka tās ir tik populāras!?

Kā mēs izvēlamies kazino?
Kā mēs izvēlamies kazino?
Mums ir vairāk nekā 40 filtri, kurus pielietojam, lai izvēlētos kazino, kas parādās mūsu sarakstā. Katrā lapā ieteiktie kazino ir pieredzējušu azartspēļu nozares ekspertu izvēlēti.
Kā mēs izvērtējam kazino?
Kā mēs izvērtējam kazino?
Lai izvērtētu online kazino, mēs izmantojam sešus kritērijus, tostarp bonusu piedāvājums, klientu atbalsts, spēļu izvēle un maksājumu metodes. Mēs neapskatām negodīgus un aizdomīgus kazino.

Lasīt papildus informāciju